“Wymarzony smartfon” – konkurs wewnątrzprzedszkolny

6 grudnia został rozstrzygnięty konkurs plastyczno-techniczny pod hasłem “Wymarzony smartfon”. Przedmiotem konkursu było wykonanie przestrzennej pracy plastyczno-technicznej przedstawiającej wymarzony smartfon. Głównymi celami konkursu było zachęcenie dzieci do twórczego działania na miarę ich możliwości i umiejętności. Pragnęliśmy także przyczynić się do rozwoju ich zainteresowań i zaspokojenia potrzeby ekspresji oraz umożliwienia im osiągnięcia sukcesu. Organizatorem konkursu była Pani Aleksandra Bączek. W konkursie wzięło udział 26 przedszkolaków reprezentujących wszystkie grupy. Na ręce organizatora oddano prace wykonane rozmaitymi, często innowacyjnymi technikami plastyczno-technicznymi z wykorzystaniem różnych materiałów. Wszystkie prace wzbudziły zachwyt, a ich autorzy zasługują na pochwałę i uznanie.

Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne, więc jury zdecydowało nagrodzić dzieci w dwóch kategoriach wiekowych: 3-4 latki i 5-6 latki. Podczas oceny uwagę zwracano na: pomysłowość, poziom aktywności twórczej oraz umiejętność łączenia ze sobą różnych technik, oryginalne ujęcie tematu, formę i ilość włożonej pracy. Laureaci konkursu otrzymali upominki rzeczowe, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy i coś słodkiego.