Zadania priorytetowe

  1. Podejmowanie działań zmierzających do rozwijania dziecięcej twórczości w różnych obszarach aktywności.
  2. Integrowanie oddziaływań wychowawczych: dom – przedszkole – środowisko.
  3. Stymulowanie i wspieranie indywidualności dziecka.
  4. Wychowanie dziecka do życia w zgodzie z samym sobą, z ludźmi i otaczającym światem, dobrze przygotowane do podjęcia nauki w szkole.
  5. Przygotowanie dzieci do podjęcia z sukcesem obowiązków szkolnych.
  6. Modernizacja i wzbogacenie bazy przedszkolnej o wyposażenie niezbędne do realizacji wizji.
  7. Współpraca z innymi placówkami oświatowymi oraz instytucjami kultury korzystając z ich oferty kulturalno-oświatowej.
  8. Udział w konkursach i festiwalach organizowanych dla dzieci.
  9. Wykorzystywanie innowacji(rozwijanie twórczych zdolności i zainteresowań dziecka) i programy autorskie (Program wychowania przez sztukę, program pro-zdrowotny)w pracy wychowawczo-dydaktycznej.

Nasi Nauczyciele

mgr Urszula Mirowska
mgr Urszula MirowskaDyrektor Przedszkola 340
Szanowni Państwo, jestem nauczycielem z 32-letnim doświadczeniem, stanowisko dyrektorskie pełnię od 14 lat.
mgr Sylwia Lorenc
mgr Sylwia LorencWicedyrektor Przedszkola 340
Jestem absolwentką Uniwersytetu w Białymstoku, gdzie ukończyłam studia magisterskie oraz podyplomowe na kierunku Edukacja elementarna, a także Terapia i edukacja osób ze spektrum autyzmu. By jeszcze lepiej zrozumieć potrzeby swoich wychowanków, systematycznie rozwijam swój warsztat pracy na wielu kursach i szkoleniach. W działaniach pedagogiczno-wychowawczych z podopiecznymi stawiam na partnerstwo. W wolnych chwilach spędzam czas na świeżym powietrzu z dobrą książką w dłoni.
mgr Magdalena Gałązka
mgr Magdalena GałązkaNauczyciel mianowany
Moją wielką pasją jest praca z dziećmi. Każde dziecko jest wyjątkowe i niepowtarzalne, dlatego w swojej pracy za cel stawiam sobie poznanie indywidualnych potrzeb każdego wychowanka. Staram się kształtować w dzieciach twórczą postawę, rozwijać ich indywidualne zainteresowania i uzdolnienia. Moje motto w pracy to: „Przede wszystkim należy uczyć dziecko patrzeć, rozumować i kochać, dopiero potem uczy się je czytać. Należy nauczyć młodzieńca chcieć i móc działać, a nie tylko wiele wiedzieć i umieć.” (Janusz Korczak). W wolnym czasie lubię podróżować i poznawać nowe miejsca. Kocham muzykę, śpiew, taniec i staram się zarazić tą miłością wszystkich dookoła.
mgr Katarzyna Barszczowska
mgr Katarzyna BarszczowskaNauczyciel mianowany
Interesuję się literaturą pedagogiczną dotyczącą pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym. W wolnym czasie chętnie szukam inspiracji prac plastycznych, które wykorzystuję w pracy z przedszkolakami. Muzyka to moja pasja, którą staram się zarażać swoich wychowanków.
mgr Magdalena Swornik
mgr Magdalena SwornikNauczyciel mianowany
Witam Państwa! Mam na imię Magdalena i skończyłam Pedagogium Wyższą Szkołę Nauk Społecznych w Warszawie na poziomie magistra. W Kasztanowym Ludku pracuję od 6 lat, na stanowisku nauczyciela mianowanego. W chwilach wolnych od pracy lubię odprężyć się czytając książki oraz uprawiając sport.
mgr Magdalena Zając
mgr Magdalena ZającNauczyciel mianowany
Jestem absolwentką Warszawskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej.
Odkąd pamiętam, zawsze chciałam pracować z dziećmi. Uważam, że każde dziecko jest
wyjątkowe, dlatego do każdego podchodzę indywidualnie. Priorytetem dla mnie jest
wszechstronne poznanie dziecka, zaspokojenie jego potrzeb oraz stworzenie warunków
zapewniających mu poczucie bezpieczeństwa oraz zaufania. Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci. W wolnych chwilach odpoczywam aktywnie – rower, rolki czy spacer z psem pozwalają mi naładować baterię na nowy dzień.
mgr Katarzyna Jańczak
mgr Katarzyna JańczakNauczyciel mianowany
Jestem absolwentką Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej- kierunek pedagogika oraz absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogicznej ZNP w Warszawie – kierunek pedagogika przedszkolna. Staram się rozbudzać w dzieciach kreatywność w różnych dziedzinach. Moją pasją jest muzyka i śpiew. Jestem osobą radosną, uśmiechniętą i chcę przekazywać te wartości dzieciom.
mgr Aleksandra Bączek
mgr Aleksandra BączekNauczyciel kontraktowy
Ukończyłam studia licencjackie na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie na kierunku edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna z edukacją włączającą. Następnie ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna z terapią pedagogiczną.
Praca z dziećmi daje mi ogromną satysfakcję i spełnia w 100%. Jestem osobą uśmiechniętą, pogodną z ogromnym poczuciem humoru i tym obdarzam wszystkie przedszkolaki każdego dnia. Moją największą pasją jest taniec, dlatego w każdej wolnej chwili wplatam go w zajęcia z maluchami. W wolnych chwilach czytam książki, a także jeżdżę na rowerze szukając inspiracji do prowadzenia zajęć.
mgr Klaudia Čirov
mgr Klaudia ČirovNauczyciel początkujący
Jestem absolwentka Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W wolnych chwilach uwielbiam czytać książki i spacerować.
Agnieszka Pawłowska
Agnieszka PawłowskaNauczyciel początkujący
Praca z dziećmi sprawia mi ogromną satysfakcję i codziennie przynosi nowe doświadczenia. Staram się nie pozostawiać pytań kierowanych przez dzieci bez odpowiedzi. Wspólnie szukamy odpowiedzi i rozwiązań. Jako nauczyciel staram się zaszczepić w dzieciach potrzeby doświadczania i poznawania. Chciałabym, żeby dzięki mnie dzieci lepiej rozumiały otaczający je świat, by same odkrywały odpowiedzi na pytania, które je nurtują, by były samodzielne i miały wiarę we własne możliwości. Istotne jest dla mnie kształtowanie w dzieciach postawy samodzielności oraz wiary we własne możliwości.
Prywatnie jestem mamą 12-latka, opiekunką adopciaka. Angażuję sie w różnego rodzaju akcje charytatywne na rzecz pokrzywdzonych zwierząt. Jestem wolontariuszką w jednym ze schronisk. Lubię podróże dalekie i bliskie. Najchętniej górskie.
mgr Monika Janus
mgr Monika JanusNauczyciel początkujący
Ukończyłam studia pedagogiczne z edukacji wczesnoszkolnej. Stale pogłębiam swoją wiedzę z pedagogiki i psychologii najmłodszych, szczególnie w zakresie dzieci z dysfunkcjami – bardzo to lubię. Wytchnienie daje mi na różne sposoby kontakt z przyrodą, sztuką i muzyką. Sama też tworzę. Lubię tworzyć – w szczególności z dziećmi. Pasjonuje mnie plastyka oraz ceramika. Dużo czerpię też z doświadczeń innych ludzi – tych „dużych” jak i „małych”- w dzieciach cenię to, że zawsze są sobą.
mgr Danuta Przygoda
mgr Danuta PrzygodaNauczyciel dyplomowany
Wykształcenie wyższe pedagogiczne
– UW i Wyższa Szkoła Pedagogiczna TWP w Warszawie
w zakresie nauczania początkowego z wychowaniem przedszkolnym
oraz wczesnoszkolnej edukacji zintegrowanej.
Moja praca jest moją pasją.
30 – ty rok pracy w tym samym przedszkolu.
Paulina Frączyk
Paulina FrączykNauczyciel początkujący
Odkrywanie świata z dziećmi i pomaganie im odnaleźć w sobie to, co w nich najlepsze daje mi największą satysfakcję w pracy. Uważam, że nauka jest procesem, który nie ma końca, dlatego sama nie przestaję się uczyć, aby móc jak najwięcej wiedzy przekazać swoim wychowankom. Interesuję się psychologią dziecięcą. W wolnej chwili lubię spędzać czas aktywnie.
Magdalena Jóźwik
Magdalena JóźwikNauczyciel mianowany
Mam to szczęście powiedzieć „moja praca daje mi przyjemność, daje mi radość” Każdy dzień przynosi nam coś nowego i fascynującego. Ukończenie studiów pedagogicznych z zakresu edukacji przedszkolnej tylko utwierdziły mnie w przekonaniu, że to słuszna decyzja i to to, co chcę w życiu robić. Moim celem jest stworzenie takiej przestrzeni, w której dzieci będą czuły się bezpieczne i szczęśliwe, w której każdy będzie ważny i potrzebny. Ogromne znaczenie ma dla mnie także budowanie dobrych relacji w grupie, opartych na wzajemnym szacunku, życzliwości i zaufaniu . W swojej pracy zawsze kieruję się dobrem dziecka. Dążę do jego wszechstronnego rozwoju. Staram się dostrzegać jego indywidualne potrzeby i zainteresowania oraz wspierać harmonijny rozwój. Proces edukacyjny chcę opierać na takich metodach i formach pracy, które są dla dzieci ciekawe i interesujące. W swojej pracy pragnę być dla dzieci nie tylko pedagogiem, ale także przyjacielem, który wesprze w codziennych zmaganiach z otaczającym światem, cieszy się z każdego sukcesu i osiągnięcia, choćby najmniejszego celu.
Dominka Kołosowska
Dominka KołosowskaNauczyciel początkujący
Jestem absolwentką Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, gdzie ukończyłam studia licencjackie na kierunku Pedagogika. Pracuje z dziećmi od 4 lat. Moją mocną stroną są zajęcia ruchowe i gimnastyczne.
mgr Wiesława RzewnickaNauczyciel początkujący
Urodzona i wychowana na terenie północnego mazowsza. Nieustannie zafascynowana przyrodą i urokiem natury 2000, istniejącej na tym terenie. Absolwentka Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gersztoya w Pułtusku na kierunku pedagogicznym o specjalnościach: edukacja przedszkolna, edukacja wczesnoszkolna oraz terapia pedagogiczna z tytułem magistra. Podyplomowo kontynuacja terapii integracji sensorycznej oraz oligofrenopedagogiki. Prywatnie spełniona matka pięciorga dzieci i miłośniczka ogrodu. Każdą wolną chwilę poświęca na spotkania z literaturą współczesną, muzyką rozrywkową i tańcem.
mgr Jadwiga PrzestrzelskaNauczyciel początkujący
Jestem absolwentką Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Nabyte doświadczenie i ustawiczne dokształcanie pozwalają mi rzetelnie wykonywać obowiązki nauczyciela a wychowankowie są pod dobrą opieką. Dużą satysfakcją są dla mnie wszystkie sukcesy podopiecznych.
mgr Paulina WróbelNauczyciel mianowany
HARMONOGRAM TEATRZYKÓW
ROZMIAR CZCIONKI
Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki. Ok