Wycieczka do Powsina na Farmę Cztery Pory Roku

22 kwietnia 2024 roku odbyła się wycieczka grupy fioletowej, zielonej i czerwonej do Farmy „Cztery Pory Roku” w Powsinie. Dzieci miały okazję poznać warunki życia zwierząt hodowlanych, takich jak świnki, konie, kozy, owce, króliki, kury, gęsi, indyki, bażanty, perliczki, karpie. Dzieci zapoznały się z podstawami uprawy roślin, warzyw krzewów i drzew owocowych. Przedszkolaki brały udział w warsztatach: dekorowały doniczki ceramiczne i pomagały w sadzeniu kwiatów, wylepiały szablon tulipana kolorowym papierem. Dużo zabawy sprawiło dzieciom przejście przez labirynt. Podczas oprowadzanie po gospodarstwie przez przewodnika dzieci dowiedziały się czego potrzebują poszczególne zwierzęta do prawidłowego rozwoju oraz czym się charakteryzują.