Zwierzęta domowe-grupa żółta

W marcu,  w grupie żółtej realizowany był  blok tematyczny o zwierzętach domowych. Rozmawialiśmy  na temat pielęgnacji oraz wychowaniu zwierząt. Wykonywaliśmy prace plastyczne, których bohaterami byli domowi ulubieńcy. W celu  wzbogacenia wiadomości na temat zwierząt hodowanych w domu  oraz prawidłowej opieki nad nimi gościliśmy w przedszkolu Panią Iwonę – mamę  naszej koleżanki Klary z żółwiem oraz Panią Martę  z tchórzofretką.  Podczas tej wizyty dzieci dowiedziały się czym żywią się zwierzęta, jakie są ich lubione zabawy, jak należy się nimi opiekować. Teraz już wszyscy wiedzą co lubią i czego boją się te zwierzęta.