WARSZTATY ROWEROWE

8 października w Przedszkolu nr 340 odbyły się warsztaty rowerowe w ramach realizacji programu edukacyjnego „Po Warszawie pieszo i na kółkach”, którego celem jest promowanie działań edukacyjnych, zachęcających do korzystania ze środków transportu zbiorowego, roweru a także do poruszania się pieszo. Każdy przedszkolak z grupy srebrnej miał możliwość uzyskania informacji, jak we właściwy sposób należy przygotować rower, aby wyruszyć nim w drogę. Dzieci dowiedziały się również jak wiele korzyści wynika z wykorzystania roweru jako środka transportu. Starszaki wiedzą już, że jest to świetny sposób na zaoszczędzenie czasu, dbanie o zdrowie, a także o nasze środowisko  ponieważ jazda rowerem przyczynia się do zmniejszenia liczby spalin.