SZKOŁA MUZYCZNA ZAPRASZA

Szanowni Państwo,

Od 29 lat w krajobraz bielańskich szkół wpisana jest Społeczna Szkoła Muzyczna im. Witolda Lutosławskiego. Powołana została w 1991 roku przez rodziców, którzy chcieli, aby ich dzieci miały możliwość rozwijania swoich muzycznych zdolności blisko miejsca zamieszkania. Szkoła zapewnia nie tylko profesjonalną edukację muzyczną dzieci i młodzieży, ale też pielęgnuje wartości, które sprawiają, że jej charakter jest wyjątkowo rodzinny i wspierający młodego człowieka.
Szkoła wpisana jest do ewidencji szkół artystycznych Centrum Edukacji Artystycznej, a nadzoruje ją MKiDN. Posiada również uprawnienia szkoły publicznej, co jest równoznaczne z realizowaniem podstaw programowych zbieżnych ze szkolnictwem państwowym.
Aktualnie uczęszcza do niej ponad 120 uczniów. Pracują w cyklu 6-letnim (dzieci od 6 roku życia) i 4-letnim (dzieci od 9 roku życia). Przy szkole działają również zajęcia umuzykalniające dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz zajęcia muzyczne dla dzieci starszych i dorosłych.
Uczniowie reprezentują szkołę na przesłuchaniach i konkursach zewnętrznych, zdobywając nagrody i wyróżnienia.
Absolwenci z powodzeniem kontynuują naukę w szkołach muzycznych II stopnia i na wyższych uczelniach artystycznych.

Szkoła jest niezwykle aktywna koncertowo. Oprócz koncertów wewnątrzszkolnych, realizuje szereg audycji i koncertów pozaszkolnych, występując w instytucjach kultury, placówkach edukacyjnych, przedszkolach, domach kultury, parafiach etc. Jest również twórcą i współorganizatorem projektów muzycznych i kulturalnych.

Kadrę szkoły stanowią specjaliści w swoich dziedzinach, znakomici nauczyciele, którzy w większości są też koncertującymi muzykami.

Wszystkie te działania stwarzają wyjątkowe warunki dla rozwoju dziecka. Najlepszą rekomendacją są same dzieci, które bardzo lubią szkołę i niejednokrotnie nie chcą jej kończyć!
Wypracowane przez lata wysokie standardy nauczania i wyróżniający charakter szkoły, a także chęć kontynuacji nauki przez absolwentów, stały się płaszczyzną do utworzenia szkoły II stopnia, która od roku szkolnego 2019/2020 poszerzyła ofertę szkoły muzycznej im. Witolda Lutosławskiego na Bielanach.
Zainteresowanych nauką w szkolę zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej szkoły : www.szkolamuzyczna.warszawa.pl oraz kontaktu telefonicznego: 600015902, 881009826 i mailowego: sekretariat@szkolamuzyczna.warszawa.pl

Profesjonalni i oddani uczniom nauczyciele, wspaniała atmosfera,
duży wybór instrumentów, kreatywność, pasja i zaangażowanie
Rozpocznij przygodę z muzyka z NAMI!
ZAPRASZAMY!