PROJEKT : MUZYKA TO JA – PRZEDSZKOLAK W ŚWIECIE MUZYKI- Warszawskie Inicjatywy Edukacyjne.

W marcu, kasztanowe ludki z najstarszych grup rozpoczęły realizację projektu „MUZYKA TO JA – PRZEDSZKOLAK W ŚWIECIE MUZYKI” współfinansowanego w ramach Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych. Celem projektu był rozwój zainteresowań, aktywności oraz umiejętności muzycznej wśród pięciolatków. Pierwsze zadanie zrealizowane w ramach projektu to udział w warsztatach bębniarskich, podczas których pod kierunkiem instruktora dzieci uczyły się podstawowych technik wydobywania dźwięków wykorzystując w tym celu różnego rodzaju bębnów między innymi afrykańskich- djembe czy pudeł akustycznych. Kolejne działanie w ramach projektu to uczestnictwo w zajęciach „Kuźnia talentów”, których celem było  zaszczepienie pasji artystycznej poprzez stały kontakt ze światem muzyki, poznanie różnych gatunków muzyki, autorów, artystów, a także rozwijanie umiejętności autoprezentacji muzycznej.  Dzieci miały również okazję spotkać się z uczniami i nauczycielami Społecznej Szkoły Muzycznej I stopnia im. W. Lutosławskiego. Spotkanie miało na celu zapoznanie dzieci z instrumentami muzycznymi takimi jak klarnet, trąbka, skrzypce, lira korbowa, a także wysłuchaniu koncertu w wykonaniu uczniów i nauczycieli  wykorzystaniem wyżej wspomnianych instrumentów.  Bardzo ważnym wydarzeniem były dwudniowe warsztaty wokalu i emisji głosu, które odbyły się 1 i 2 kwietnia. Zajęcia poprowadziła aktorka i wokalistka Agata Przygócka, która na co dzień współpracuje  z Teatrem Muzycznym Roma oraz z Fundacją Fabryka Muzyki. W trakcie warsztatów dzieci przygotowywały się do nagrania w profesjonalnym studio nagraniowym nowego Hymnu Przedszkola nr 340 „Kasztanowy Ludek”. Pracy było bardzo dużo, ale dzięki temu dzieci nie miały najmniejszych problemów podczas realizacji nagrania hymnu w Fundacji Studio Skit,które miało miejsce 15 i 16 kwietnia. Materiał nagrał i dokonał jego obróbki Pan Cezary Redlicki, który poświęcił swój czas i talent zupełnie za darmo, za co serdecznie mu dziękujemy. Następnie hymn został skopiowany w 300 egzemplarzach !!! Finałowym momentem projektu było premierowe wykonanie nowego Hymnu Przedszkola nr 340 w trakcie Pikniku Rodzinnego 18.05.2019 r. Podczas tej ważnej uroczystości wręczone zostały płyty z nagraniem singla- hymnu, wszystkim zgromadzonym gościom. To był dla wszystkich dzieci, rodziców, a także pracowników przedszkola magiczny czas wzruszeń.

A efekt pracy dzieci można zobaczyć w filmiku poniżej:

https://drive.google.com/file/d/1moMcRhm8wqKxp28WyvccrHY0EdH82vZH/view?usp=sharing

ROZMIAR CZCIONKI
Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki. Ok