MIÓD I LEGENDA O SMOKU WARSZAWSKIM- WARSZTATY

11 czerwca, grupa niebieska z „Kasztanowego Ludka” wzięła udział w warsztatach pt. „Miód”, poprowadzonych przez Babę Mazowiecką – Teresę Kacperską. Było słodko i bzycząco. Przedszkolaki poznały tajemnicę życia pszczół, sposób pozyskiwania miodu oraz samodzielnie wykonały świece z wosku. Na zakończenie zajęć każdy przedszkolak miał okazję posmakować różnych rodzajów pszczelego smakołyku. Z kolei grupa czerwona w tym dniu,  uczestniczyła w warsztatach o tematyce „Legenda o Smoku Mazowieckim”. Lekcja ta przybliżyła dzieciom historię naszego narodu, nauczyła także co jest dobre, a co złe. Na koniec spotkania przedszkolaki w królewskich strojach dumnie spacerowały po ogrodzie przedszkolnym.