DZIELNICA BIELANY W OBLICZU KORONAWIRUSA

28.05.2020

Magiczny autobus rusza w trasę!

Tegoroczny „Dzień Dziecka” zaplanowaliśmy w niego innej formule. W najbliższą sobotę, 30 maja zapraszamy najmłodszych mieszkańców dzielnicy na wirtualną przejażdżkę autobusem pełnym niespodzianek. Ruszamy o godzinie 14:00. Miejsce zbiórki fanpage Nasze Bielany.

Zaczynamy od wspólnego gotowania z Szymonem Czerwińskim, finalistą piątej edycji programu Masterchef. Grupa teatralna Pomarańczowy Cylinder – Teatr dla dzieci przygotuje spektakl „Profesor Wodorek i Superbohaterowie”, a trio Olga Dzierżawska zaśpiewa przeboje z popularnych bajek.

Pomiędzy atrakcjami Zarząd Dzielnicy Bielany będzie czytać dzieciom bajki i wierszyki. Nie zabraknie konkursów z nagrodami i wielu innych atrakcji. Dodatkowo zaproszeni goście opowiedzą o swoim dzieciństwie.

Data: 30 maja 2020 r. (sobota).
Godz. 14.00.
Transmisja na fanpage Nasze Bielany!

27.04.2020

Szanowni Państwo,
Zgodnie z otrzymanym w dniu 27  kwietna 2020r. e-mailem z Biura Edukacji uprzejmie informujemy, że ze względu na brak możliwości określenia zakresu oraz terminów obowiązywania ograniczeń związanych z zasadami bezpieczeństwa wynikającymi z  zagrożenia epidemicznego, podjęto decyzję o zmianie organizacji pracy przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych w lipcu i sierpniu 2020 r.

Pan Prezydent Rafał Trzaskowski zdecydował, że dyżury wakacyjne we wszystkich przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych zostają odwołane.

W okresie lipiec-sierpień 2020 r. przedszkola będą prowadziły zajęcia dla dzieci uczęszczających w roku szkolnym 2019/2020 do danej placówki. O terminie wyznaczonym dla naszej placówki zostaniecie państwo poinformowani w odrębnej wiadomości, gdy będzie on już potwierdzony

02.04.2020

📚 Choć drzwi biblioteki są zamknięte, to wciąż możecie korzystać z książek w wersji on-line. Biblioteka Publiczna im. St. Staszica w Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy przygotowała dla mieszkańców pakiet kodów do bezpłatnego korzystania z zasobów Legimi oraz IBUK Libra – czytelnia czynna całą dobę.

Bez wychodzenia z domu otrzymacie dostęp do kilkudziesięciu tysięcy ebooków. Jak? Wystarczy napisać na adres: k.skiera@bibliotekabielany.waw.pl – w odpowiedzi otrzymacie PIN.

#zostanwdomu #czytajebooki

01.04.2020

Szanowni Państwo,

w związku z nowymi obostrzeniami  w kwestii bezpieczeństwa publicznego, Mazowiecka Policja przygotowała kolejny apel do rodziców i uczniów. Treść apelu poniżej.

NOWY Apel Koronawirus

W związku z rządowymi obostrzeniami, dotyczącymi stanu epidemii, mieszkańców obowiązuje zakaz przebywania na plażach i terenach zieleni (w tym lasach miejskich), pełniących funkcje publiczne.
Stołeczne lasy również będą niedostępne dla spacerujących (m. in. Las Lindego, Las Bielański, Nowa Warszawa, Las Młociny).

Park Zbigniewa Herberta i Skwer Jerzego Jarnuszkiewicza – ul. Perzyńskiego, Bielany są zamknięte z powodu modernizacji.

Natomiast pozostałe parki, jak Park Kępa Potocka, Park Stawy Kellera i Park Olszyna oraz zieleńce są nieogrodzone. Dlatego apelujemy, aby nie korzystać z terenów w celach rekreacyjnych.
W trosce o zdrowie, mieszkańcy nie powinni także korzystać z placów zabaw, siłowni plenerowych i innych obiektów sportowo-rekreacyjnych.
Lasy Miejskie – Warszawa
Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19115
Od 1 kwietnia do odwołania każda osoba do 18 roku życia z domu wyjdzie tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki, bulwary, czy plaże będą zamknięte. Oprócz tego zmienione zostały zasady robienia zakupów w sklepach stacjonarnych i zawieszono działalność salonów fryzjerskich, kosmetycznych i tatuaży.
Co jeszcze się zmienia
30.03.2020
PISMO PANA PREZYDENTA M.ST. WARSZAWY RAFAŁA TRZASKOWSKIEGO
26.03.2020

SZANOWNI PAŃSTWO,

NA PROŚBĘ MAZOWIECKIEJ POLICJI ZAMIESZCZAMY KOMUNIKATY SKIEROWANE DO: RODZICÓW, OPIEKUNÓW I UCZNIÓW, ZWIĄZANE Z SYTUACJĄ EPIDEMIOLOGICZNĄ. KOMUNIKATY W LINKU PONIŻEJ:

Komunikaty MAZOWIECKIEJ POLICJI

Poniżej ważna informacja z Urzędu Dzielnicy Bielany:
𝗨𝗪𝗔𝗚𝗔! Uruchomiliśmy Dzielnicowy Zespół Wsparcia Mieszkańców.
𝗜𝗻𝗳𝗼𝗹𝗶𝗻𝗶𝗮 𝟮𝟮 𝟰𝟰𝟯 𝟰𝟳 𝟬𝟯
𝗽𝗼𝗻-𝗽𝘁 𝟴.𝟬𝟬 𝗱𝗼 𝟭𝟴.𝟬𝟬
𝘀𝗼𝗯-𝗻𝗱 𝟵.𝟬𝟬 𝗱𝗼 𝟭𝟱.𝟬𝟬
𝗲-𝗺𝗮𝗶𝗹: 𝗯𝗶𝗲𝗹𝗮𝗻𝘆.𝘄𝘀𝗽𝗮𝗿𝗰𝗶𝗲@𝘂𝗺.𝘄𝗮𝗿𝘀𝘇𝗮𝘄𝗮.𝗽𝗹
Chcemy zapewnić pomoc osobom zdrowym, nie objętym kwarantanną, które zdecydowały się pozostać w domach z uwagi na swój wiek albo inne czynniki ryzyka. Cześć z nich nie ma zapewnionej opieki rodziny, znajomych lub sąsiadów.
Przy wsparciu m.in. naszych jednostek i wyznaczonych wolontariuszy, chcemy zapewnić pomoc w robieniu zakupów, wynoszeniu śmieci czy zakupie lekarstw.

Powołany zespół ma uzupełniać standardowe działania

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy

, który udziela pomocy swoim klientom oraz przy wsparciu policji i wojska osobom w kwarantannie.

————
OGRANICZENIA w bezpośredniej obsłudze mieszkańców w urzędzie bit.ly/2Qn3f5H
Załatw sprawę przez internet bit.ly/38TnwX3
Ministerstwo Zdrowia | gov.pl/koronawirus
Główny Inspektorat Sanitarny | www.gis.gov.pl
Koronawirus działania Miasto Stołeczne Warszawa | um.warszawa.pl/koronawirus
Całodobowa infolinia NFZ 800 190 590

25.03.2020

SZANOWNI PAŃSTWO,

PRACA W CZASIE EPIDEMII, WALKA Z KORONAWIRUSEM CODZIENNIE STAWIA PRZED NAMI WSZYSTKIMI NOWE WYZWANIA. SYTUACJA ZMIENIA SIĘ Z MINUTY NA MINUTĘ. ŻEBY BYĆ Z PAŃSTWEM W STAŁYM KONTAKCIE I MÓC JAK NAJLEPIEJ INFORMOWAĆ, O TYM CO DZIEJĘ W OBRĘBIE NASZEJ DZIELNICY BIELANY, BĘDZIEMY NA BIEŻĄCO ZAMIESZCZAĆ LINKI Z WAŻNYMI INFORMACJAMI DOTYCZĄCYMI FUNKCJONOWANIA NASZEJ DZIELNICY. ZACHĘCAMY RÓWNIEŻ PAŃSTWA DO ŚLEDZENIA OFICJALNEGO PROFILU URZĘDU DZIELNICY:

https://www.facebook.com/bielanydzielnica/

ORAZ OFICJALNEGO PROFILU  BURMISTRZA DZIELNICY :

https://www.facebook.com/pietruczukgrzegorz/.

INFORMUJEMY RÓWNIEŻ, ŻE URZĄD DZIELNICY BIELANY M.ST. WARSZAWY URUCHOMIŁ NOWY PROFIL, KTÓRY MA ZA ZADANIE PREZENTOWAĆ DZIELNICOWĄ OFERTĘ W ZAKRESIE SPORTU, KULTURY, OCHRONY ŚRODOWISKA W ŚWIECIE ONLINE.

LINK DO PROFILU NASZE BIELANY ONLINE:

https://www.facebook.com/bielanyonline

PONIŻEJ LIST PANA BURMISTRZA DZIELNICY BIELANY M.ST. WARSZAWY PANA GRZEGORZA PIETRUCZUKA SKIEROWANY DO RODZICÓW UCZNIÓW SZKÓŁ I RODZICÓW DZIECI PRZEDSZKOLI W DZIELNICY BIELANY.

List Burmistrza Dzielnicy Bielany Grzegorza Pietruczuka

ROZMIAR CZCIONKI
Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki. Ok